Vrijdag was het alweer zover: de 50ste dodentocht…
Terwijl er op de Streetrun Denderleeuw 8 lopers waren van kwb Wambeek joggingteam, waren er 10 (!) deelnemers aan de 50ste Dodentocht die omstreeks 21u00 de start namen. Zoals iedereen wel weet had Gunter als deelnemer verstek moeten geven na een ongelukkige misstap tijdens de Leeuwerikjogging. Hij gaf zijn nummer echter door aan Rudi.
Bert en Luc – die snelheid en ervaring koppelden- schoten heel snel uit de startblokken. Na amper 43′ kwamen ze door op de tijdsmeting van 8,5 Km. Dit was een half uur voor Nicole, Marie-Jeanne en Patrick (22u12) die er een deftig wandeltempo op nahielden. Rudi (22u16) en Glen (22u17) volgden op amper 5 minuutjes, Suzanne (22u31) een kwartiertje later en tot slot André en Carl (22u42) nog eens een kwartiertje later. Dit demonstreert de snelheid van de andere clubleden.
Iets verder dan kwart wedstrijd (27,3 Km) kwamen Nicole, Marie-Jeanne en Patrick – met hun stevige tred een mooie referentie – door om 01u38. Bert en Luc waren hier net voor middernacht gepasseerd (23u50); Ook Glen was een kwartiertje voorheen (01u24) al gepasseerd. Carl (01u44) was ondertussen op kruissnelheid gekomen en volgde op amper 6 minuutjes van ons drietal. Suzanne (22u22) had zich een “normaler” tempo voorgenomen en passeerde nog een kleine tien minuutjes voor André (02u29) – die gestart was met zijn drie dochters – en Rudi (02u41) sloot ons rijtje af.
Net over halfweg (km 53,7) passeerde Nicole om 06u41. Marie-Jeanne, Patrick en dochter Lincy vervolledigden het kwartet. Carl (05u57) was hen gepasseerd rond Km 30, maar werd nog steeds vooraf gegaan door Glen (05u42). Op Bert en Luc stond geen maat, zij verloren amper snelheid en waren hier al gepasseerd om 03u33. Suzanne (07u59) hield haar tred aan. Voor André zou het zijn dagje niet worden, hij passeerde hier net voor negen uur (08.57) en zijn dochters hadden ondertussen de strijd gestaakt. Rudi (09u03) volgde André op een zucht. Voor Rudi stopte het daar, hij legde de 54 Km af in 11u47. Tussen al die kleppers toch een mooie prestatie. Voor Rudi was het zijn eerste deelname. Hij was er eigenlijk niet op voorbereid, maar iemand moest het nummer van Gunter toch overnemen… Chapeau! André zou rond Km 70 ook uitstappen met een verrekking aan de bil. Jammer, maar met zes finishes had hij niets meer te bewijzen. Hopelijk heeft hij aan de bil niet te veel schade opgelopen. Het joggingseizoen is nog lang en ondanks “tram 6” blijft André de Speedy Gonzales van de club.
Na driekwart wedstrijd (Km 72) passeerden Nicole, Marie-Jeanne, Lincy en Patrick om 10u16. Bert en Luc waren toen hun eindspurt bezig en sloten hun dodentocht af om 10u19… amaai twee kadees! Carl had een uurtje voordien (09u08) zijn laatste kwart aangevat. Glen volgde een kwartiertje na Carl (09u23). Op Suzanne was het wat langer wachten, tot 12u32. Maar vergis je niet, Suzanne hield haar tred (4.6km/hr) aan en kende geen verval.
Carl zou om 13u22 zijn tocht eindigen. Glen sloot zijn wedstrijd af om 15u52, op de voet gevolgd door Patrick (15u55) die het naar het einde toe klaarblijkelijk voelde kriebelen. Nicole en Marie-Jeanne arriveerden om 16u10 in het zog van Patrick. Suzanne sloot haar wandeling af om 20u10. Op het laatste kwart heeft ze haar tempo wel wat moeten bijstellen waardoor ze den “après” miste…
Het laatste woordje is voor de voorzitter: “Proficiat aan alle deelnemers van de dodentocht. Het is sowieso een mooie prestatie om 50, 70, laat staan 100 km na mekaar uit te stappen.”
Vrijdag 11 augustus staat KWB Wambeek Joggingteam alweer aan de start van de 11de Dwars door Lennik!